x
Biuletyn WebPerfect.pl


... ciekawostki i raporty na e-mail

Uwaga: prezent - zapisz się, a otrzymasz ebook:

Zacznij przyciągać pieniądze
(Joe Vitale)

[zamknij okno]

Klikać czy pisać? – być dobrym webmasterem

admin, 12 lipca 2010 , kategoria: Artykuły ogólne

Obecnie na rynku istnieje wiele programów służących do tworzenia stron internetowych. Są to zwykle narzędzia, które wykonują sporą część „czarnej roboty” za webmastera. Za pomocą kilku kliknięć można utworzyć prostą stronę… Ale czy ktoś czasem na tym nie traci?

Webmaster vs. Nowicjusz

Osoby tworzące strony internetowe można podzielić na dwie podstawowe grupy…

Webmaster - jest to osoba, która zna już podstawy tworzenia stron. Umie posługiwać się co najmniej HTML-em. Stworzenie prostej strony internetowej nie jest dla niego problemem. Wie też, w jaki sposób może uzupełnić swoją wiedzę – nie boi się szukać informacji…

Nowicjusz – chciałbym określić tym mianem wszystkie osoby zagubione, które chcą mieć własną stronę WWW, ale nie wiedzą od czego zacząć. Nowicjusz to osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę (w tym wypadku) z webmasteringiem. Nie potrafi posługiwać się biegle nawet HTML-em. Osobę tą trzeba często odpowiednio nakierować i pokazać w jaki sposób może uzyskiwać odpowiednie informacje na dany temat (przede wszystkim jeśli jest to nowa osoba w Internecie).

Zarówno webmaster, jak i nowicjusz ma przed sobą wybór: klikać czy pisać? Niestety, nie w każdym przypadku można odpowiedzieć tak samo…

Nowicjusz powinien…
… jak najwięcej pisać

Jedyną skuteczną i słuszną drogą do nauki czegokolwiek – czy jest to HTML, język programowania, język obcy, czy matematyka – jest praktykowanie uzyskanej wiedzy. Nie ma sensu wykuwać wszystkiego na pamięć bez sprawdzenia czy to „działa”. Komu potrzebna jest wiedza, której się nie wykorzystuje…?

Zapamiętać polecenia – zapamiętasz, o ile często będziesz je wpisywać. Im częściej nowicjusz wpisze dany znacznik – tym większe szanse na jego zapamiętanie.

Jest to udowodnione naukowo – lepiej się zapamiętuje jeśli się pisze (najlepiej na kartce papieru), niż jeśli się tylko zapamiętuje. Informacje, które się zapisało, są przechowywane w pamięci „bliżej” niż te tylko zapamiętane.

Ponadto najbardziej znany nam przykład z otoczenia – dzieci. Dziecko, zanim nauczy się mówić, musi usłyszeć dane słowo blisko 100 razy, aby je powtórzyć. Zanim nauczy się chodzić – musi samo spróbować stanąć na nogi – uprzednio obserwując jak robią to inni…Po pewnym czasie nie zwraca już uwagi na to czy mówi lub chodzi..

Nowicjusz, jako osoba starsza (bo nie sądzę, że webmasteringiem zajmują się też noworodki) może osiągnąć o wiele lepsze wyniki. Powtórzenie znacznika około 10 razy (z pamięci, bez zerkania do pomocy) może spowodować, że za 11-tym razem nowicjusz wpisze go już bez zastanowienia się. Znacznik powtórzony 100 razy to już gwarancja.

... przejdź do strony: 1 2

Tagi: , , , , , .

Dodawanie komentarzy czasowo wyłączone

Zostaw komentarz

*