x
Biuletyn WebPerfect.pl


... ciekawostki i raporty na e-mail

Uwaga: prezent - zapisz się, a otrzymasz ebook:

Zacznij przyciągać pieniądze
(Joe Vitale)

[zamknij okno]

Jak (na)uczyć się HTML-a?

admin, 10 lipca 2010 , kategoria: Artykuły ogólne

Początki trudne są zawsze. Niektórym udaje się opanować naukę szybciej, innym idzie to trochę wolniej. Wynika to z tego, że każdy człowiek jest inny – nie każdy pojmuje tak samo. Postaram się przedstawić w miarę uniwersalny przepis na naukę języka HTML..

Czym jest język HTML?

HTML (z ang. HyperText Markup Language – hipertekstowy język znakowania) to narzędzie przeznaczone do tworzenia stron internetowych. Język ten opracowali Tim Berners-Lee i Anders Berglund w 1989 roku dla CERN – Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych. Opracowano go z myślą o technologii World Wide Web i łatwiejszym dostępie do dokumentów w sieci…

W języku tym polecenia są tzw. znacznikami (ang. tags). Zwykle składają się z dwóch części: otwierającej i zamykającej. Pomiędzy tymi dwiema częściami znajduje się tekst, którego te znaczniki dotyczą (np. <b>wyraz pogrubiony</b>). Oprócz tego definiuje się specjalne nagłówki, które stanowią informacje dla wyszukiwarek i przeglądarek Internetowych.

- niech to będą pierwsze informacje o HTML-u, jakie musisz wykuć na blachę…

Zaangażowanie i cierpliwość

To dwie najważniejsze cechy, które powinny Cię teraz charakteryzować. Musisz chcieć się nauczyć tego języka. Musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż wiele razy może się zdarzyć, że popełnisz dosyć głupie błędy, które będą wywoływać frustracje – nie dawaj za wygraną, poprawiaj je…

Znaczniki mogą się na początku mylić – np. zamiast pochylenia nadasz podkreślenie. Może się zdarzyć, że zapomnisz o zamknięciu cudzysłowu lub nawiasu trójkątnego… Możliwe, że zacznie Cię to bawić, w końcu pewnie zacznie i wkurzać… – przygotuj się na to.

Nie bój się języka – HTML jest łatwy

HTML to chyba najprostszy język w sieci. Nie jest to w prawdzie język programowania, ale może stanowić dobry początek (wpisywanie poleceń – natychmiastowe efekty – wyciąganie wniosków).

Znaczniki są naprawdę intuicyjne i łatwe do nauczenia. Nie ma zbyt wielu reguł do przestrzegania. Na początku bądź jednak ostrożny, unikaj błędów. Każdy najmniejszy błąd – poprawiaj.

... przejdź do strony: 1 2

Tagi: , , , , .

Dodawanie komentarzy czasowo wyłączone

Jeden komentarz do “Jak (na)uczyć się HTML-a?”

  1. » Polskie znaki (standard ISO) « Let's make the WebPerfect.pl » Says:

    [...] zadeklarować odpowiednią stronę kodową dla dokumentu HTML 4.01 za pomocą meta tagów  należy użyć znacznika meta pomiędzy znacznikami <head> … [...]

Zostaw komentarz

*